Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü Yapılan Etkinlikle Kutlandı

Mart 05, 2018

İzmir Şube Müdürlüğümüzce 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü kapsamında, Karşıyaka Evin Leblebicioğlu Ortaokulu ve Fevzipaşa Ortaokulunda öğrencilerinin katılımı ile bir eğitim etkinliği düzenlendi.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, yaban hayatının özgün değerleri ve etrafında örülü yaşam ağının sürdürülebilir kalkınmaya ve insanların refahına sağladığı katkıya dikkat çekmek için 3 Mart’ı Dünya Yaban Hayatı Günü ilan etti.

3 Mart, Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşmesi’nin (CITES) 1973 yılında imzalandığı gün olması nedeniyle özel bir önem taşımaktadır. Uluslararası işbirliğini güçlendiren bu sözleşme ile nesli tehlike altındaki türlerin uluslararası ticaretinin kontrol altında tutulması ve türlere yönelik suçların önlenmesi amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda, 3 Mart’ı Dünya Yaban Hayatı Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlikte “Yaban Hayatı, Önemi ve Korunması” konularını içeren bir sunum gerçekleştirildi ve öğrencilere bilgilendirici broşürler dağıtıldı.