Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

Bozdağ Sivriçayı (Sideritis tmolea)Tür Koruma Eylem Planı Çalıştayı…

Mayıs 29, 2018

Bakanlığımız 2014 yılından beri tür koruma eylem planları ile ilgili çalışmalar yürütmekte olup, Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanında Akzambak, Akdeniz Foku, Manisa Lalesi, Aydın Gaşağı, Marmaris Semenderi Tür Koruma Eylem Planları tamamlanmıştır.

 

2017 yılında Ege Üniversitesi Rektörlüğü ile 4. Bölge Müdürlüğümüz arasında Bozdağ Sivriçayı Tür Koruma Eylem Planı İşbirliği Protokolü düzenlenerek çalışmalara başlanılmıştır. Protokol çerçevesinde 18.05.2018 tarihinde İzmir İli Ödemiş İlçesinde Bozdağ Sivriçayı Tür Koruma Eylem Planının son aşaması olan Çalıştay, Bölge Müdür Yardımcımız M. İbrahim ÇOLAK yönetiminde, Doç. Dr. Serdar Şenol GÖKHAN, Doç. Dr. Betül AVCI, Uzm. Dr. Volkan EROĞLU, Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Hasan PAŞALI ve ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla Ödemiş’te gerçekleştirildi.

 

Hazırlanan eylem planı sunumu sonrası, tespitler, sorunlar ve çözüm önerileri paylaşılarak, tartışıldı. İzmir Şube Müdürlüğümüz koordinasyonunda, öğretim üyelerimizin yönlendirmeleri doğrultusunda kurum ve kuruluşların yapacağı iş ve işlemler tespit edildi.