Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

İzmir’ de Soğuk Havalarda Yaban Hayvanlarına Yem Desteği

Ocak 10, 2020

İzmir’ de Soğuk Havalarda Yaban Hayvanlarına Yem Desteği Bütün yurtta meydana gelen kar yağışı ve soğuklar İzmir’in yüksek kesimlerinde de etkisini gösterdi.

Kar kalınlığının artması sonucu yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanlarının soğuklardan daha fazla etkilenmemesi ve ağır kış şartlarında kendi habitatlarında aç kalmaması amacıyla Doğa Koruma ve Milli Parklar İzmir Şube Müdürlüğü ekiplerince Ödemiş, Bozdağ İlçeleri ile Bayındır Ovacık Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında yaban hayvanlarına destek olmak amacıyla yemleme çalışması başlatıldı. 250 kg buğday ve 500 kg saman bu bölgelerde doğaya bırakıldı. Karla kaplı yaban hayatının olduğu diğer alanlarda da bu çalışmalara hız kesmeden devam edilecektir.

Son günlerde ilimizde de kendini hissettiren aşırı soğuklarda yaban hayvanlarının yanı sıra şehir merkezleri ve mahallelerde sahipsiz hayvanların soğuktan zarar görmemesi için bu konuda duyarlı tüm vatandaşlarımızın konuya hassasiyet göstermesi önem arz etmektedir.

Sokaktaki sahipsiz hayvanlara da gerekli desteğin sağlanması amacıyla Doğa Koruma ve Milli Parklar İzmir Şube Müdürlüğünün belediyelerle birlikte ortak çalışmaları sürmektedir.