Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

Homa Dalyanı Rehabilitasyon Projesi Toplantısına Katılım Sağlandı

Mart 26, 2018

İzmir İli sınırları içerisinde bulunan Gediz Deltası’nın en büyük dalyanı olan ve Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesine tahsisli bulunan Homa Dalyan’nında yapılması planlanan Rehabilitasyon Projesine ilişkin toplantı 22.03.2018 tarihinde Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesinde gerçekleştirildi.

E.Ü Su Ürünleri Fakültesi Dekan V. Uğur SUNLU’nun başkanlığında yapılan toplantıya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Su Ürünleri ve Balıkçılık Daire Başkanı, İzmir Şube Müdürü Hayati BİNBOĞA, İzmir Şube Müdürlüğü teknik personeli, Balıkçılık Kooperatifi Temsilcisi ile Su Ürünleri Fakültesi öğretim üyeleri katılım sağladı.

Ülkemizin 14 Ramsar Alanından birinin içerisinde bulunan ve Yaban Hayatı Koruma Sahası statüsünde olan Homa Dalyanı’nın yok olma tehlikesi olan kıyı kordonunun güçlendirilmesi, tuzlanmaya karşı yapılacak çalışmalar ile dalyanda üreyen, barınan nesli tehlike altında olan kuş türlerinin yaşam alanlarının iyileştirilmesi için yapılacak çalışmaların Gediz Deltası Revize Yönetim Planında ele alınması konularında görüş alış verişinde bulunulmuştur.